This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart D90 North Sea | 60 Matte Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 60"W x 120"L
Only 0 left
SKU
WAMD90-60-34-2SD2
Wilsonart Two-Sided Laminate Sheet, Melamine Particle Board, Color: North Sea, Finish: Matte, 10 ft L, 5 ft W, 3/4 in THK
Wilsonart D90 North Sea | 60 Matte Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 60"W x 120"L
SKU#
WAMD90-60-34-2SD2
| Manufacturer SKU | WAMD90-60-34-2SD2 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 120" |
| Finish | 60 Matte |
| Color | North Sea |
| Design | Solids |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 120" |
| Width | 60" |
| Material | Melamine Particle Board |
| Item Name | TFL Panel |