This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart D307 Hollyberry | 60 Matte Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAMD307-60-34-2SC1
Wilsonart Two-Sided Laminate Sheet, Melamine Particle Board, Color: Hollyberry, Finish: Matte, 8 ft L, 4 ft W, 3/4 in THK
Wilsonart D307 Hollyberry | 60 Matte Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
SKU#
WAMD307-60-34-2SC1
| Manufacturer SKU | WAMD307-60-34-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 60 Matte |
| Color | Hollyberry |
| Design | Solids |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Material | Melamine Particle Board |
| Item Name | TFL Panel |