This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart Lujo® 8257K Carson Walnut | 05 Timbergrain Finish | 1/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8257K-05-14-2SC1
Carson Walnut is a sophisticated Walnut balanced with a mix of partial cathedrals and straight grain. A neutral brown with hints of taupe and subtle blonde undertones.
Wilsonart Lujo® 8257K Carson Walnut | 05 Timbergrain Finish | 1/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
SKU#
WAM8257K-05-14-2SC1
| Manufacturer SKU | WAM8257K-05-14-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Color | Carson Walnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Panel Thickness | 1/4" (≈6mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |