This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart Lujo® 8256K Ocala Walnut | 05 Timbergrain Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8256K-05-34-2SC1
Ocala Walnut is a sophisticated Walnut balanced with a mix of partial cathedrals and straight grain.
Wilsonart Lujo® 8256K Ocala Walnut | 05 Timbergrain Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
SKU#
WAM8256K-05-34-2SC1
| Manufacturer SKU | WAM8256K-05-34-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 05 Timbergrain |
| Color | Ocala Walnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |