This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart Lujo® 8251K Fremont Oak | 79 Ridgewood Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8251K-79-34-2SC1
Wilsonart Two-Sided Laminate Sheet, Melamine, Color: Friston Ash, Finish: Ridgewood with Aeon, 96 in L, 48 in W, 3/4 in THK
Wilsonart Lujo® 8251K Fremont Oak | 79 Ridgewood Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 48"W x 96"L
SKU#
WAM8251K-79-34-2SC1
| Manufacturer SKU | 8251798544896 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 79 Ridgewood |
| Color | Fremont Oak |
| Design | Woodgrains |
| Material | Melamine |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |