This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart Lujo® 8237K Great Bear | 05 Timbergrain Finish | 1/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM8237K-05-14-2SC1
Wilsonart Two-Sided Laminate Sheet, Melamine MDF, Color: Great Bear, Finish: Timbergrain with Aeon, 96 in L, 48 in W, 1/4 in THK
Wilsonart Lujo® 8237K Great Bear | 05 Timbergrain Finish | 1/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
SKU#
WAM8237K-05-14-2SC1
| Manufacturer SKU | WAM8237K-05-14-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | Timbergrain |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Material | Melamine MDF |
| Panel Thickness | 1/4" (≈6mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |