This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart 8218 Kingswood Walnut | 38 Fine Velvet Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 60"W x 120"L
Only 0 left
SKU
WAM8218-38-34-2SD2
Wilsonart Two-Sided TFL Panel, Melamine, Color: Kingswood Walnut, Finish: Fine Velvet Texture, 5 ft L, 10 ft W, 3/4 in THK
Wilsonart 8218 Kingswood Walnut | 38 Fine Velvet Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 60"W x 120"L
SKU#
WAM8218-38-34-2SD2
| Manufacturer SKU | 8218-38-875/8218-38 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 120" |
| Finish | 38 Fine Velvet |
| Color | Kingswood Walnut |
| Design | Woodgrains |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 120" |
| Width | 60" |
| Material | Melamine |
| Item Name | TFL Panel |