This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart 7960 Studio Teak | 60 Matte Finish | 1-1/8" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 60"W x 120"L
Only 0 left
SKU
WAM7960-60-11/8-2SD2
Wilsonart Two-Sided Laminate Sheet, Melamine Particle Board, Color: Studio Teak, Finish: Matte, 10 ft L, 5 ft W, 1-1/8 in THK
Wilsonart 7960 Studio Teak | 60 Matte Finish | 1-1/8" TFL Panel | 2-Sided | Industrial PB Core | 60"W x 120"L
SKU#
WAM7960-60-11/8-2SD2
| Manufacturer SKU | WAM7960-60-11/8-2SD2 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 60" x 120" |
| Finish | 60 Matte |
| Color | Studio Teak |
| Design | Woodgrains |
| Panel Thickness | 1-1/8" (≈29mm) |
| Length | 120" |
| Width | 60" |
| Material | Melamine Particle Board |
| Item Name | TFL Panel |