This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Wilsonart 1500 Grey | 60 Matte Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
WAM-1500GREY-14-2SC1
Wilsonart Two-Sided Laminate Sheet, Melamine MDF, Color: Gray, Finish: Matte, 8 ft L, 4 ft W, 1/4 in THK
Wilsonart 1500 Grey | 60 Matte Finish | 3/4" TFL Panel | 2-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
SKU#
WAM-1500GREY-14-2SC1
| Manufacturer SKU | WAM-1500GREY-14-2SC1 |
|---|---|
| Brand | Wilsonart |
| Size | 48" x 96" |
| Finish | 60 Matte |
| Design | Solids |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Material | Melamine MDF |
| Item Name | TFL Panel |