This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf UA94 Visone | Primo Fiore Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-UA94-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in UA94 Visone featuring the Primo Fiore texture. Primo Fiore texture is inspired by the weave of leather. Its softness and "silkiness" make it particularly fascinating, both emotionally and aesthetically. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf UA94 Visone | Primo Fiore Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-UA94-8MM
| Manufacturer SKU | TX08UA940PFFUA940PFF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Visone Leather |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | UA94 |
| Pattern Name | Visone |
| Design | Materials |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Primo Fiore |
| Back Texture | Primo Fiore |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |