This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf UA92 Beige | Primo Fiore Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-UA92
Cleaf 2-sided textured panels in UA92 Beige featuring the Primo Fiore texture. Primo Fiore texture is inspired by the weave of leather. Its softness and "silkiness" make it particularly fascinating, both emotionally and aesthetically. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19UA920PFFUA920PFF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Beige Leather |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | UA92 |
| Pattern Name | Beige |
| Design | Materials |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Primo Fiore |
| Back Texture | Primo Fiore |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |