This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf UA80 Corda | Talco Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-UA80
Cleaf 2-sided textured panels in UA80 Corda featuring the Talco texture. Talco is a soft and silky texture that can be combined with solid colors or stone effect decorative papers. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19UA800TAQUA800TAQ5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Corda |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | UA80 |
| Pattern Name | Corda |
| Design | Solids |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Talco |
| Back Texture | Seta |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |