This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf U164 Avorio | Talco Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-U164-8MMTAL
Cleaf 2-sided textured panels in U164 Avorio featuring the Talco texture. Talco is a soft and silky texture that can be combined with solid colors or stone effect decorative papers. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf U164 Avorio | Talco Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-U164-8MMTAL
| Manufacturer SKU | TX08U1640TAQU16400EQ5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Avorio |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | U164 |
| Pattern Name | Avorio |
| Design | Solids |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Talco |
| Back Texture | Seta |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |