This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S206 Sienna | Quercia Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S206-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in FA46 Guerrilla featuring the Quercia texture. The Quercia texture is a contemporary interpretation of the oak essence. An in-depth research to mantain unchanged some typical aspects of the essence: the deep and dense pore and the brushed appearance on the bottom. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
| Manufacturer SKU | SI-TSS-BOARD-S206-8MM |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Sienna |
| Pattern # | S206 |
| Pattern Name | Sienna |
| Design | Materials |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Penelope | Linen |
| Back Texture | Penelope | Linen |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |