This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S145 Danubio | Tivoli Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S145-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in S145 Danubio featuring the Tivoli texture. Tivoli is a deep and synchronized texture. A half-flamed ash compound. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
| Manufacturer SKU | TX08S1450TVCS1450MJC2099 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Danubio |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | S145 |
| Pattern Name | Danubio |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Tivoli |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |