This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S137 Tokyo | Esperia Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S137
Cleaf 2-sided textured panels in S137 Tokyo featuring the Esperia texture. Inspired by the king of the forest, the white fir, the Esperia texture has a straight and depth grain that gives intense tactile and visual sensations. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX08S1220PBFS1220MJF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Tokyo |
| Color Temperature | Neutral |
| Pattern # | S137 |
| Pattern Name | Tokyo |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Grey |
| Face Texture | Esperia |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |