This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S134 Praga | Esperia Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S134-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in S134 Praga featuring the Esperia texture. Inspired by the king of the forest, the white fir, the Esperia texture has a straight and depth grain that gives intense tactile and visual sensations. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
| Manufacturer SKU | TX08S1340ESFS1340MJF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Praga |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S134 |
| Pattern Name | Praga |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Esperia |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |