This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S133 Madrid | Esperia Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S133
Cleaf 2-sided textured panels in S133 Madrid featuring the Esperia texture. Inspired by the king of the forest, the white fir, the Esperia texture has a straight and depth grain that gives intense tactile and visual sensations. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19S1330ESFS1330MJF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Madrid |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S133 |
| Pattern Name | Madrid |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Esperia |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |