This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S121 Neckinger | Pembroke Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S121
Cleaf 2-sided textured panels in S121 Neckinger featuring the Pembroke texture. The marked knots and grains inspired by oak wood make the Pembroke texture intriguing and perfect in combination with more neutral surfaces at a tactile effect. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19S1210PBFS1210MJF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Neckinger |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | S121 |
| Pattern Name | Neckinger |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Pembroke |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |