This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S120 Miele | Pembroke Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S120-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in S120 Miele featuring the Pembroke texture. The marked knots and grains inspired by oak wood make the Pembroke texture intriguing and perfect in combination with more neutral surfaces at a tactile effect. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
| Manufacturer SKU | TX08S1200PBFS1200MJF2099 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Miele |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S120 |
| Pattern Name | Miele |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Face Texture | Pembroke |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |