This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S071 Toasted Espresso | Sherwood Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S071
Cleaf 2-sided textured panels in S071 Toasted Espresso featuring the Sherwood texture. The Sherwood texture takes Po Valley oak as its reference, with strong and deep markings. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf S071 Toasted Espresso | Sherwood Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-S071
| Manufacturer SKU | TX19S0710W02S0710MJ22099 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Toasted Espresso |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S071 |
| Pattern Name | Toasted Espresso |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Sherwood |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |