This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S028 Lounge Brown | Azimut Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S028-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in S028 Lounge Brown featuring the Azimut texture. The Azimut texture is inspired by the cedar wood, aged and worn by the passing of time. The effect highlights wood grain, providing a warm and enveloping feeling. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf S028 Lounge Brown | Azimut Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-S028-8MM
| Manufacturer SKU | TX08S0280AM2S02800E25030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S028 |
| Pattern Name | Lounge Brown |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Azimut |
| Back Texture | Seta |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |