This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S027 French Grey | Azimut Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S027
Cleaf 2-sided textured panels in S027 French Grey featuring the Azimut texture. The Azimut texture is inspired by the cedar wood, aged and worn by the passing of time. The effect highlights wood grain, providing a warm and enveloping feeling. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19S0270AM2S02700E25030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Thickness | 3/4" |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | S027 |
| Pattern Name | French Grey |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Azimut |
| Back Texture | Seta |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |