This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S013 Cypress Point | Yosemite Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S013
Cleaf 2-sided textured panels in S013 Cypress Point featuring the Yosemite texture. Yosemite reproduces the tactile and visual effect of the legendary Scots pine. Light reflections emphasize the depht of its grains. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf S013 Cypress Point | Yosemite Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-S013
| Manufacturer SKU | TX19S0130YS2S0130YS25030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Cypress Point |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S013 |
| Pattern Name | Cypress Point |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Yosemite |
| Back Texture | Yosemite |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |