This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S012 Java Chestnut | Yosemite Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S012
Cleaf 2-sided textured panels in S012 Java Chestnut featuring the Yosemite texture. Yosemite reproduces the tactile and visual effect of the legendary Scots pine. Light reflections emphasize the depht of its grains. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf S012 Java Chestnut | Yosemite Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-S012
| Manufacturer SKU | TX19S0120YS2S0120YS25030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Java Chestnut |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S012 |
| Pattern Name | Java Chestnut |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Yosemite |
| Back Texture | Yosemite |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |