This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S010 Pebble Beach | Yosemite Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S010
Cleaf 2-sided textured panels in S010 Pebble Beach featuring the Yosemite texture. Yosemite reproduces the tactile and visual effect of the legendary Scots pine. Light reflections emphasize the depht of its grains. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf S010 Pebble Beach | Yosemite Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-S010
| Manufacturer SKU | TX19S0100YS2S0100YS25030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Pebble Beach |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | S010 |
| Pattern Name | Pebble Beach |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Yosemite |
| Back Texture | Yosemite |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |