This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf S002 Snow Man | Sable Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-S002-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in S002 Snow Man featuring the Sable texture. The brushed effect of the Sable texture is characteristic of handcrafted wood essences. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
| Manufacturer SKU | TX08S0020SB2S0020SB25030A |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Thickness | 8 |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | S002 |
| Pattern Name | Snow Man |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | White |
| Face Texture | Sable |
| Back Texture | Sable |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |