This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LS41 Calvanico | Poro Noce Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LS41
Cleaf 2-sided textured panels in LS41 Calvanico featuring the Poro Noce texture. The Poro Noce texture reproduces the wood of walnut, a tree considered a symbol of fertility, whose ancient presence in Campania is witnessed by the discovery in the excavations of Pompei of carbonized trees. The pores are spread in a diffuse way and are easily recognizable to the naked eye. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19LS410PN0LS410PN05030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Calvanico |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | LS41 |
| Pattern Name | Calvanico |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Poro Noce |
| Back Texture | Poro Noce |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |