This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LN65 Backstage | Maloja Texture| 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LN65
Cleaf 2-sided textured panels in LN65 Backstage featuring the Maloja texture. The Maloja texture reproduces smooth maple wood which has been used since ancient times for its delicate grain. It gathers together these elegant details and combines them with a new resistance and flexibility . Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19LN650MJ6LN650MJ65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Backstage |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | LN65 |
| Pattern Name | Backstage |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Maloja |
| Back Texture | Maloja |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |