This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LM67 Aspen Oak | Matrix Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LM67-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in LM67 Aspen Oak featuring the Matrix texture. The Matrix texture is the result of an in-depth research and development activity, of an artisan vision in the care of details and industrial in the evolution of technology. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf LM67 Aspen Oak | Matrix Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-LM67-8MM
| Manufacturer SKU | TX08LM6700B6LM6700B65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Aspen Oak |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | LM67 |
| Pattern Name | Aspen Oak |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Matrix |
| Back Texture | Matrix |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |