This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LM60 Rialto | Smart Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LM60
Cleaf 2-sided textured panels in LM60 Rialto featuring the Smart texture. The refinement of the Smart texture adds a sensitive element when used in the most sophisticated interiors and is ideal for solid colours and bolder patterns. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19LM6000A6LM6000A65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Thickness | 3/4" |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | LM60 |
| Pattern Name | Rialto |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Yellow / Gold |
| Face Texture | Smart |
| Back Texture | Smart |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |