This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LM37 Stratos Pinea | Scultura Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LM37
Cleaf 2-sided textured panels in LM37 Stratos Pinea featuring the Scultura texture. Geometric lines are replaced by organic forms. Wood grains of the Scultura texture are emphasised by the interplay of light and shadow. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf LM37 Stratos Pinea | Scultura Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-LM37
| Manufacturer SKU | TX19LM37OSCFLM3700BF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Stratos Pinea |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | LM37 |
| Pattern Name | Stratos Pinea |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Scultura |
| Back Texture | Matrix |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |