This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LM14 Bamboo | Matrix Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LM14
Cleaf 2-sided textured panels in LM14 Bamboo featuring the Matrix texture. The Matrix texture is the result of an in-depth research and development activity, of an artisan vision in the care of details and industrial in the evolution of technology. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19LM1400B6LM1400B65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Bamboo |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | LM14 |
| Pattern Name | Bamboo |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Face Texture | Matrix |
| Back Texture | Matrix |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |