This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf LK44 Noce Leuca | Scultura Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-LK44
Cleaf 2-sided textured panels in LK44 Noce Leuca featuring the Scultura texture. Geometric lines are replaced by organic forms. Wood grains of the Scultura texture are emphasised by the interplay of light and shadow. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19LK440SCFLK4400BF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Thickness | 3/4" |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | LK44 |
| Pattern Name | Noce Leuca |
| Design | Woodgrains |
| Color Family | Amber / Orange |
| Face Texture | Scultura |
| Back Texture | Matrix |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |