This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf FB81 Iridio | Idea Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FB81
Cleaf 2-sided textured panels in FB81 Iridio featuring the Idea texture. Inspired by the world of metals, Idea is a texture featuring a brushed aluminum with a 45-degree angle engraving. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19FB810ID6FB810ID65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Iridio |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | FB81 |
| Pattern Name | Iridio |
| Design | Metals |
| Color Family | Black / Grey |
| Face Texture | Idea |
| Back Texture | Idea |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |