This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf FB64 Eris | Reflex Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FB64-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in FB64 Eris featuring the Reflex texture. Reflex is a bright texture that shines like brushed aluminium. Elegant and perfect combined with metallic or solid color papers. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
| Manufacturer SKU | TX08FB640FC6FB640FC65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Eris |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | FB64 |
| Pattern Name | Eris |
| Design | Metals |
| Color Family | Black / Grey |
| Face Texture | Reflex |
| Back Texture | Reflex |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |