This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf FB12 Smoky | Primo Fiore Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FB12
Cleaf 2-sided textured panels in FB12 Smoky featuring the Primo Fiore texture. Primo Fiore texture is inspired by the weave of leather. Its softness and "silkiness" make it particularly fascinating, both emotionally and aesthetically. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19FB120PFFFB120PFF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Smoky |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | FB12 |
| Pattern Name | Smoky |
| Design | Patterns |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Primo Fiore |
| Back Texture | Primo Fiore |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |