This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf FA77 Cool Grey | Penelope Linen Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FA77-8MM
Cleaf 2-sided textured panels in FA77 Cool Grey featuring the Penelope Linen texture. Penelope is deeply organic texture that reproduces the linen effect. It's very flexible thanks to its perfect combination with all solid colors and patterns. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf FA77 Cool Grey | Penelope Linen Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-FA77-8MM
| Manufacturer SKU | WX08FA7700J0FA7700J05030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Finish | Penelope |
| Color | Cool Gray |
| Color Temperature | Cool |
| Pattern # | FA77 |
| Pattern Name | Cool Grey |
| Design | Materials |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Penelope | Linen |
| Back Texture | Penelope | Linen |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |