This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf FA44 Khaki | Penelope Linen Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FA44
Cleaf 2-sided textured panels in FA44 Khaki featuring the Penelope Linen texture. Penelope is deeply organic texture that reproduces the linen effect. It's very flexible thanks to its perfect combination with all solid colors and patterns. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf FA44 Khaki | Penelope Linen Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-FA44
| Manufacturer SKU | WX19FA4400J0FA4400J05030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Finish | Penelope |
| Color | Khaki |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | FA44 |
| Pattern Name | Khaki |
| Design | Materials |
| Color Family | Neutral |
| Face Texture | Penelope | Linen |
| Back Texture | Penelope | Linen |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |