This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf FA33 Maya Bronze Light | Primo Fiore Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-FA33
Cleaf 2-sided textured panels in FA33 Maya Bronze Light featuring the Primo Fiore texture. Primo Fiore texture is inspired by the weave of leather. Its softness and "silkiness" make it particularly fascinating, both emotionally and aesthetically. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf FA33 Maya Bronze Light | Primo Fiore Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-FA33
| Manufacturer SKU | TX19FA330PFFFA330PFF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Maya Bronze |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | FA33 |
| Pattern Name | Maya Bronze Light |
| Design | Materials |
| Color Family | Brown |
| Face Texture | Primo Fiore |
| Back Texture | Primo Fiore |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |