This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf B073 Total White | Ares Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-B073-ARES
Cleaf 2-sided textured panels in B073 Total White featuring the Ares texture. Inspired by the urban brickwork that characterizes industrial architecture, the Ares texture reflects the simplicity and depth of a concrete wall or trowelled plaster. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
Cleaf B073 Total White | Ares Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-B073-ARES
| Manufacturer SKU | TX19B0730AR6B0730AR65030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Thickness | 3/4" |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | B073 |
| Pattern Name | Total White |
| Design | Stones |
| Color Family | White |
| Face Texture | Ares |
| Back Texture | Ares |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |