This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf B073 Total White | Mosaico Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-B073-8MMMOS
Cleaf 2-sided textured panels in B073 Total White featuring the Mosaico texture. The Mosaico texture is a composition of square tiles whose irregular appearance is given by different levels of depth and width. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf B073 Total White | Mosaico Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-B073-8MMMOS
| Manufacturer SKU | TX08B0730INMB07300EM2099 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Thickness | 5/16" |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | B073 |
| Pattern Name | Total White |
| Design | Patterns |
| Color Family | White |
| Face Texture | Mosaico |
| Back Texture | Fiocco |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |