This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf B073 Total White | Primo Fiore Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-B073-8MM-LT
Cleaf 2-sided textured panels in B073 Total White featuring the Primo Fiore texture. Primo Fiore texture is inspired by the weave of leather. Its softness and "silkiness" make it particularly fascinating, both emotionally and aesthetically. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 5/16 in THK.
Cleaf B073 Total White | Primo Fiore Texture | 5/16" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
SKU#
SI-TSS-BOARD-B073-8MM-LT
| Manufacturer SKU | TX08B0730PFFB0730PFF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | Total White Leather |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | B073 |
| Pattern Name | Total White |
| Design | Materials |
| Color Family | White |
| Face Texture | Primo Fiore |
| Back Texture | Primo Fiore |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 5/16" (≈8mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |