This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf B011 Bianco | Scultura Texture | 3/4" Board | 81-1/2"W x 110-1/4"L
Only 0 left
SKU
SI-TSS-BOARD-B011
Cleaf 2-sided textured panels in B011 Bianco featuring the Scultura texture. Geometric lines are replaced by organic forms. Wood grains of the Scultura texture are emphasised by the interplay of light and shadow. Panel size is 110-1/4 in L, 81-1/2 in W, 3/4 in THK.
| Manufacturer SKU | TX19B0110SCFB011BF5030 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Size | 81-1/2" x 110-1/4" |
| Color | White Scultura |
| Color Temperature | Warm |
| Pattern # | B011 |
| Pattern Name | Bianco |
| Design | Patterns |
| Color Family | White |
| Face Texture | Scultura |
| Back Texture | Matrix |
| Material | Particleboard |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110-1/4" |
| Width | 81-1/2" |
| Item Name | TSS Panel |