This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf KR02 Taupe | Kristall Acrylic | 3/4" Panel | 51-3/16"W x 110" L
Only 0 left
SKU
SI-ACR-PANEL-KR02-V2
Kristall is a high gloss acrylic surface over an MDF core for furniture and interior design.
| Manufacturer SKU | TX19KR02K140KR02K1402304 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Pattern # | KR02 |
| Pattern Name | Taupe |
| Design | Solids |
| Color Family | Taupe |
| Face Texture | Kristall |
| Back Texture | Kristall |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110" |
| Width | 51-3/16" |