This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Cleaf KR01 Winter White | Kristall Acrylic | 3/4" Panel | 51-3/16"W x 110" L
Only 0 left
SKU
SI-ACR-PANEL-KR01-V2
Kristall is a high gloss acrylic surface over an MDF core for furniture and interior design.
Cleaf KR01 Winter White | Kristall Acrylic | 3/4" Panel | 51-3/16"W x 110" L
SKU#
SI-ACR-PANEL-KR01-V2
| Manufacturer SKU | TX19KR01K140KR01K1402304 |
|---|---|
| Brand | Cleaf |
| Pattern # | KR01 |
| Pattern Name | Winter White |
| Design | Solids |
| Color Family | White |
| Face Texture | Kristall |
| Back Texture | Kristall |
| Panel Thickness | 3/4" (≈19mm) |
| Length | 110" |
| Width | 51-3/16" |