This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Alvic Zénit Gris Plomo | Supermatt Finish | 18mm Board | 48"W x 108"L
Only 0 left
SKU
LX-BRD-GRIS-PLOMO-SM
Alvic Base Board, Series: Luxe®, MDF, Color: Gris Plomo, Finish: Supermatt, 9 ft L, 4 ft W, 18 mm THK, Packaging Quantity: 20/Box
| Manufacturer SKU | LX-BRD-GRIS-PLOMO-SM |
|---|---|
| Brand | Alvic |
| Size | 48" x 108" |
| Finish | Supermatt |
| Color | Gris Plomo |
| Design | Solids |
| Series | Luxe® |
| Material | MDF |
| Panel Thickness | 11/16" (≈18mm) |
| Length | 108" |
| Width | 48" |
| Item Name | Base Board |