This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Alvic Luxe® Antracita | High Gloss Pearl Effect Finish | 18mm Board | 48"W x 108"L
Only 0 left
SKU
LX-BRD-ANTRACITA-PEARL
Alvic Base Board, Series: Luxe®, MDF, Color: Antracita, Finish: Pearl Effect, 9 ft L, 4 ft W, 18 mm THK
Alvic Luxe® Antracita | High Gloss Pearl Effect Finish | 18mm Board | 48"W x 108"L
SKU#
LX-BRD-ANTRACITA-PEARL
| Manufacturer SKU | LX-BRD-ANTRACITA-PEARL |
|---|---|
| Brand | Alvic |
| Size | 48" x 108" |
| Finish | Pearl Effect |
| Color | Antracita |
| Design | Solids |
| Series | Luxe® |
| Panel Thickness | 11/16" (≈18mm) |
| Length | 108" |
| Width | 48" |
| Item Name | Base Board |