This is a demo store. No orders will be fulfilled.
Canusa White | Matte Finish | 1/4" TFL Panel | 1-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
Only 0 left
SKU
GMEL-WH-14-1SC1-MDF
Canusa White | Matte Finish | 1/4" TFL Panel | 1-Sided | Industrial MDF Core | 48"W x 96"L
SKU#
GMEL-WH-14-1SC1-MDF
| Brand | Canusa |
|---|---|
| Size | 48" x 96" |
| Pattern Name | White |
| Design | Solids |
| Color Family | White |
| Face Texture | Matte |
| Back Texture | Matte |
| Core Material | Industrial MDF |
| Panel Type | 1-Sided |
| Panel Thickness | 1/4" (≈6mm) |
| Length | 96" |
| Width | 48" |
| Item Name | TFL Panel |